Що формує тенденції освітлення на 2024 рік? Що буде модно в інтер'єрі залежить від багатьох факторів. Що стосується ламп, останні тенденції включають:
- Інноваційні технологічні рішення – це нові технології, що задають напрямок революції у світі внутрішнього освітлення. Хітом наступного року обов'язково стануть ефектні люстри, оснащені світлодіодами, керованими з пульта.
- Зростаючу екологічну обізнаність – дбаючи про навколишнє середовище, дедалі більше виробників виводять ринку лампи, виготовлені з перероблених матеріалів;
- Сентиментальне повернення у минуле – виробники світильників все частіше черпають натхнення у тенденціях дизайну інтер'єрів минулого десятиліття, представляючи їх у абсолютно новому виконанні;
- Принцип менший та кращий, тобто мінімалізм в інтер'єрах – одна з провідних тенденцій останніх років і немає жодних ознак того, що вона зміниться в найближчому майбутньому. Мінімалістичні елементи дизайну підкуповують своєю простотою та приголомшливою красою.

Тенденції освітлення 2024 – світильники з натуральних матеріалів

Серед останніх тенденцій у галузі освітлення провідні світильники будуть надихнуті природою та виготовлені з таких матеріалів, як дерево, ротанг, бамбук та джут. Вони працюватимуть як у вітальні, так і в спальні, надаючи інтер'єру домашнього характеру. У 2023 році незмінною популярністю користуватимуться світильники з ротанга, які відрізнятимуться незвичайними та витонченими формами. Найбільш популярними будуть - кульові світильники з ротанга, світильники з великими тканими абажурами та моделі з необробленого дерева.


Світильники з натуральної тасьми - ідеальне доповнення до оформлення в стилі бохо, мінімалізм, рустик, колоніальний або еко-стиль, але не тільки. Їх також можна успішно впровадити в промислові або сучасні інтер'єри. Вони чудово поєднуються з іншими елементами декору, привносячи в інтер'єр дивовижну атмосферу.

Тенденції освітлення 2024 - ефект тонованого скла

Ще одна тенденція освітлення на 2023 рік – лампи з димчастого скла. Цікавим фактом для багатьох напевно буде те, що донедавна цей матеріал використовувався в основному у виробництві скляних стільниць та меблів. В даний час його все частіше використовують для створення дизайнерських предметів інтер'єру, у тому числі освітлювальних.

Світильники з тонованого скла дуже міцні та прості у догляді. Цей тип освітлення забезпечує цікавий візуальний ефект та додатково знижує світлопропускання, привносячи в інтер'єр приємну та теплу атмосферу.
У наступному році, як і раніше, будуть модними сірі світильники приглушених відтінків рожевого, зеленого, лілового або бурштинового кольору, які завдяки своєму оригінальному зовнішньому вигляду рекомендуються в першу чергу для сучасних аранжувань. Світильники з вітражного скла можуть прикрасити інтер'єр і самі по собі, але найцікавіший ефект ви отримаєте, повісивши кілька однакових предметів поруч один з одним на різній висоті – за бажанням ви можете вирішити купити готову люстру.

Тенденції освітлення 2024 - модні підвісні світильники-кулі

У наступному році посилиться кілька відомих та популярних тенденцій у дизайні інтер'єру. У сучасних інтер'єрах, як і раніше, привертатимуть увагу модні підвісні світильники сферичної форми. Світильники, що відрізняються класичним дизайном, є ідеальним доповненням до аранжування в індустріальному стилі, стилі ар-деко, гламур, сканді або модерну середини століття. Вони чудово поєднуються з темним деревом, мармуром та металевими аксесуарами.

Підвісний світильник з однією кулею чудово виглядатиме, наприклад, над обіднім столом або на кухні над островом. Що стосується моделей з декількома абажурами, то вони чудово підійдуть як вишукана прикраса вітальні або спальні, підвішені в центральній частині кімнати.

Тенденції освітлення 2024 - сучасні настільні лампи та торшери

Особливою популярністю у 2024 році будуть користуватися стильні настільні лампи, які стануть чудовим доповненням будь-якого грамотно оформленого інтер'єру – спальні, вітальні, холу та навіть їдальні. Стильний світильник можна вдало розмістити на столі, особливо якщо предмет меблів стоїть біля стіни.
Класичні світильники також є чудовим способом освітлення робочого місця – їх можна розмістити на столі в офісі. Тенденції освітлення 2024 - настільні лампи простої форми з декорованими циліндричними абажурами, що відсилають до стилю ар-деко.

У сезоні також повернуться торшери на характерних металевих або дерев'яних штативах, з простим тканинним або скляним абажуром. Вони надзвичайно декоративні та дуже функціональні. Ідеальне рішення для любителів мінімалізму в інтер'єрі. Такі світлові моделі ідеально підходять саме для вітальні – розташувавшись біля зручного крісла, вони висвітлюватимуть домашній куточок для читання.
Торшер повинен добре вписуватися в простір - при пошуку правильного освітлення для невеликої вітальні варто вибрати модель легко.