Коли говориться слово «плед», відразу уяву представляє його картатим і вовняним. Таке поєднання перетнутих вертикальних та горизонтальних смуг різного кольору є «класичним» і має назву «тартан». Найчастіше цей матеріал називають «шотландка». Це відбувається через те, що словом "plaid" називали картатий вовняний плащ горян у Шотландії. Таке «класичне» поєднання необов'язково і плед може бути виконаний з різного матеріалу і в будь-якому іншому кольорі.

Вовняний плед

Найкраще для створення пледа підходить такий матеріал, як шерсть. Звичайно ж, він є одним із найдорожчих, як і решта натуральних продуктів. Давним-давно доведено, що шерсть за структурою схоже на людське волосся. Саме тому, коли воно стосується тіла людини, виникає почуття комфорту. До корисних властивостей цього продукту відноситься збереження тепла, гігроскопічність, м'якість.

Вовна має багато різновидів. Наприклад, плед із кашеміру є ідеальним для будь-якої людини. Такий виріб створено вручну з пуху гірських кіз та вичесано. Воно не викликає алергії, міцне та тепле. На жаль, якщо плед зроблений зі 100% кашеміру, він швидко порветься. Тому до його складу для міцності додають шовк.

Цікавий та ніжний бежево-коричневий плед робиться з верблюжої шерсті. Забарвити цей матеріал неможливо. Пледи з цієї пряжі настільки міцні, що їх можна передавати з покоління до покоління. Незважаючи на таку високу міцність, вони легкі (у плані ваги) та теплі.

Найтеплішим пледом вважається «утеплювач» із вовни. Цінова політика у них найнижча. Родзинкою серед них є пашміна. Виготовляється вона з найтоншого підшерстя високогірних гімалайських кіз. Краще і якісніше пашміни лише плед із шерсті лами. Даний матеріал у 100% складі не використовують через жорсткість, тому при виробництві додають мериносову шерсть.
Те саме можна сказати і про мохер. Немає тканин, які робляться на 100% з нього. Все тому, що волоски його дуже тонкі і не тримаються разом у пледі. Максимальний процентний вміст у пряжі 83%. Мохер легко фарбується і тому пледи можуть бути абсолютно різноманітних кольорів.

Часто до натуральних ниток під час виробництва пледів додають синтетичні. Це ніяк не псує матеріал, а навіть, навпаки, робить його м'яким та приємним. Найчастіше із синтетичних волокон використовують акрил. Він допомагає пледу не міняти форму, колір. А найголовнішою перевагою є те, що акрил легко чиститься вручну та за допомогою пральної машинки. Цього не можна сказати про вовняні пледи.

Деякі виробники вважають за краще видавати повністю синтетичні вироби за натуральні. Найчастіше це виглядає так: на етикетці великими літерами написано "шерсть", а нижче маленькими - "штучна". Тому уважно читайте склад, звертайте увагу на колір пледу. Сильно барвистий плед не може бути натуральним, тому що натуральні волокна погано фарбуються. І також вартість виробу зростатиме залежно від натуральності матеріалу: чим натуральніший плед, тим він дорожчий.
Не треба думати, що плед виробляють лише з вовни. Наприклад, часто можна зустріти вироби з бавовною. Бавовняна тканина чудово стирається і гладиться, м'яка і довговічна. Але цей матеріал не еластичний, тому рідко зустрічається у чистому вигляді. Найчастіше його вважають за краще розбавляти вовною або акрилом. Якщо ж змішати бавовну та поліестер, то в результаті вийде міцна, але м'яка тканина.

Льон - матеріал, про який ходять легенди

І це не дивно. У нього має низку позитивних якостей. По-перше, цей матеріал екологічний; по-друге, з нього можна виробляти легкі та ажурні вироби; по-третє, льон практично не мажеться і легко відмивається; по-четверте, він добре підходить для людей з алергічними реакціями. Є лише два невеликі недоліки – висока вартість продукції з нього. До того ж тканина з льону сильно меніться і погано гладиться.

Найделікатніші види шерсті використовують під час виробництва камінних пледів. Величина та фактура їх може бути різноманітними, навіть об'ємними. Пледи, які беруть із собою у подорожі, мають бути компактними, теплими та приємними. Тому в їхньому складі часто присутні синтетичні матеріали. Завдяки цьому вони зносостійкі та легко стираються.