Який матрац краще: жорсткий чи м'який?

Найголовніше правило при виборі матраца: чим природніше хребет знаходиться під час сну, чим більше розслаблені м'язи, тим вищий ортопедичний ефект.

Те, наскільки матрац буде зручним та правильно обраним, залежить від Ваших особистих уподобань. Хтось любить жорсткі матраци, хтось все життя проспав на м'яких, тому «найортопедичніший», але жорсткіший матрац не принесе бажаного комфорту. 

Тому думка, що чим жорсткіший матрац, тим краще, не завжди виправдано. Так, занадто жорсткий матрац не дозволить хребту повністю розслабитись, а надто м'який створить ефект провисання. Також, якщо для когось якась модель матраца здається жорсткою, то для іншого вона буде м'якою, тому потрібно враховувати особливості анатомії кожної людини, наприклад, такі як вага тіла. Але перш за все потрібно зрозуміти, що для вас найважливіше: ціна, якість, функціональні особливості матраца. Тому для початку потрібно розібратися, які бувають матраци.

Матрац на залежному пружинному блоці «Bonnel»

Bonnel - одна з найстаріших технологій виготовлення пружинних блоків. Особливість пружин «Bonnel» полягає у послідовному зменшенні радіуса опори витка, тобто. при початковому навантаженні пружина м'яка і піддається стиску, а при збільшенні навантаження пружина стає твердішою. Пружини бувають п'ятивиткові та чотиривиткові і виготовляються із сталевого дроту, товщиною від 1,6 до 2,2 мм, з'єднуються між собою дротом або скобами з вузлами, які надають додаткової жорсткості. Це створює порівняно рівномірний розподіл ваги тіла, у своїй уникає можливість зіткнення витків, скрипу, тертя.

Матрац на незалежному пружинному блоці «Pocket Spring»

"Pocket Spring" - незалежний пружинний блок відрізняється тим, що кожна пружина знаходиться в окремому чохол з щільної матерії, які зшиваються між собою. Кількість пружин, як правило, варіюється від 220 до 320 штук на кв. м, їх діаметр - від 2 до 6 см.

Матрац, на основі “Pocket Spring” значно збільшує ортопедичний ефект, що благотворно позначається на правильному положенні хребта під час сну, оскільки матрац має високі адаптаційні здібності до особливостей будови тіла людини. Також завдяки такій конструкції унеможливлюються небажані коливання, навантаження на матрац розподіляється точково, тобто. кожна пружинка при її залученні не залучає до цього процесу сусідні пружини. На сьогоднішній день це найправильніша основа для пружинних матраців.

Безпружинні матраци

Безпружинні ортопедичні матраци зазвичай виготовляються на основі кокосової койри і латексу (або його штучного замінника - ватерлатексу, пінополіуретану ...) або на основі одного з цих матеріалів.

Безпружинний матрац - це чудовий вибір для тих, хто любить жорсткі ортопедичні матраци або жорсткіші з більш м'яким верхнім шаром. Потрібно враховувати, що жорсткі матраци не дуже добре підходять людям похилого віку. Натомість це найкращий вибір для дітей віком до 12 років, тому що у них ще не сформований хребет. Також такі матраци добре підійдуть для тих, хто має проблеми у верхній частині хребта. Ще безпружинний матрац з натуральних матеріалів незамінний для тих, хто болісно реагує на статичну електрику, що викликає швидку стомлюваність, коливання артеріального тиску, серцебиття, головні болі, відчуття перебоїв у ділянці серця і, як наслідок, - поганий сон.

 

До натуральних матеріалів відносяться:

Бавовна – натуральний матеріал, який використовується у верхньому шарі матраца для підтримки оптимального мікроклімату.

Овеча вовна – натуральний матеріал, який використовується в матраці для утеплення однієї з його сторін, має низьку теплопровідність та створює оптимальний мікроклімат у зимовий період.

Кокосова койра – натуральний матеріал, що складається з латексованих волокон кокосового горіха, оброблених спеціальними екологічно чистими засобами, що перешкоджають закладу комах у матраці. Матрац, з використанням койри, служить довше, не піддається деформації та гниття, має терморегулюючий, гіпоалергенний ефект. Цей матеріал надає матрацу жорсткості та ортопедичності.

Пінополіуретан
- Штучний матеріал, поролон високої щільності, виготовлений за допомогою нових технологій. Надає матрацу пружність та еластичність. Використовується як замінник латексу.

Спанбонд – синтетичний матеріал, що має високу щільність та виконує функцію захисту внутрішнього наповнення матраца від впливу пружинного блоку та рівномірно розподіляє навантаження між шарами наповнення.

Memory form ("пам'ять форми") - спінений, в'язкоеластичний матеріал, який має мікропористу структуру, за рахунок нагрівання запам'ятовує форму.
Періотек – це штучний замінник вовни, створений спеціально для матрацного виробництва.