Вибираємо наповнювач ковдри
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі ковдри, є типом наповнювача. Саме від нього залежать вага, ступінь теплоти, повітропроникність, особливості догляду та експлуатації нічного друга. Наповнювачі володіють різними зігріваючими та терморегулюючими якостями. Вибирати ковдру слід із знанням особливостей конкретного типу та відповідно до особистих уподобань.
Пухові ковдри
Пухові ковдри відмінно зігрівають навіть у сильні холоди, добре пропускають повітря та вбирають вологу, відомі довговічністю. У їхніх теплих обіймах можна провести 15-20 років. Але водночас пухові ковдри мають свої недоліки — вимагають особливого догляду (сухе чищення та провітрювання) і можуть викликати алергічні реакції.
При виробництві ковдр зазвичай використовують пух водоплавних птахів. Найдорожчий, рідкісний, теплий (навіть спекотний), невагомий та цінний варіант – пух гагари.
Ковдри з качиним пухом – важчі за інші, але термін їхньої служби невеликий. Ковдри з гусячим пухом – максимально м'які та теплі (сірий пух дешевше за білий), а також більш довговічні, ніж качині.
Стегані ковдри відрізняються малюнком простібання. Найкращий спосіб — великими «квадратами», тому наповнювач максимально рівномірно розподілявся за площею і менший за тонкість наповнювача в місцях простежки. Прошиті паралельними рядами пухові ковдри - теж відмінний варіант, хоча і трохи поступається в довговічності "квадратам".
Крім того, значну роль відіграє співвідношення пуху і пера (перо присутні у всіх пухових ковдрах для надання обсягу, легкості та пружності). У найдорожчих моделях ковдр близько 10% пера. Серед бюджетних варіантів ідеальне співвідношення – 60% пуху та 40% пера
Вовняні ковдри
Вовняні ковдри теж чудово зігрівають та вбирають вологу. Але головна їхня перевага — унікальні розслаблюючі якості. Вовняні ковдри відмінно знімають нервову та м'язову напругу, допомагають максимально відновити сили для насиченого дня. Недоліки моделей – алергенність та привабливість для молі. За дотримання умов зберігання вовняна ковдра служить господареві близько 15 років.
Як наповнювач ковдри найчастіше використовується верблюжа, овеча або козяча вовна.
Ковдри з вовни вражають м'якістю, комфортом, екологічністю та зігріваючими властивостями. Для виготовлення якісних наповнювачів використовують вовну особливої австралійської породи овець «меринос».
Ковдри з вовни верблюда мають мінімальну вагу, дарують відчуття затишку та тепла за будь-якої температури, чудово дихають. Залишаючись сухими та не зберігаючи запахи, моделі вбирають вологу (пот) об'ємом близько третини своєї ваги.
Ковдри з козячої вовни (кашемірові ковдри) вважаються найтеплішими, легкими та м'якими. При їх виробництві використовують виключно ніжний підшерсток із грудки та шиї кашмірських гірських кіз.
Шовкові ковдри
Шовкові ковдри ідеальні для літа, хоча непогано зігрівають холодними зимами. Цей наповнювач вважають одним із найдорожчих, легких та якісних. Справжній шовк добре зберігає тепло і вбирає вологу, довговічний і міцний, не приваблює комах (пилових кліщів) і не викликає алергії. Під шовковими ковдрами не буває надто спекотно, оскільки наповнювач чудово регулює температуру тіла людини, підлаштовуючись під температуру повітря в кімнаті.
Ковдри на основі рослинних волокон
Ковдри на основі рослинних волокон легкі, комфортні, гіпоалергенні та теплі. Вони ідеально підходять для всіх сезонів, досить прості у догляді. Як наповнювачі частіше використовуються волокна бамбука і бавовни. Більш екзотичні та оригінальні моделі виготовляються з волокон, отриманих з пальм, водоростей, кукурудзи або евкаліпту.
Бамбукові ковдри цінуються за тепло, легкість, комфорт та екологічність. Наповнювач з бамбука має природні антисептичні властивості, що виключає появу всередині плісняви, пилових кліщів та бактерій. Завдяки мікроотворам та мікропорам у структурі волокна бамбукова ковдра легко вбирає та випаровує піт, дарує прохолоду та підтримує потрібний рівень температури, вологості, дезодорує та дозволяє шкірі дихати.
Синтетичні ковдри
Синтетичні ковдри приваблюють легкістю, простотою догляду та абсолютною безпекою для алергіків. Їх можна прати навіть у звичайній пральній машинці, а сохне воно дуже швидко. Синтетична ковдра – один із найбільш бюджетних варіантів. Як синтетичні наповнювачі зазвичай використовується синтепон, холлофайбер, комфорель, екофайбер.
Синтепонові ковдри приваблюють легкістю та низькою ціною, але погано пропускають повітря. У період опалювального сезону під ними може бути дуже спекотно.
На зміну не дуже комфортному синтепону вже давно прийшли порожнисті волокна, відомі під торговими марками холлофайбер, комфорель, екофайбер